Radna akcija 2017.

U subotu 1. 4. 2017. na Planinarskom domu "Matija Filjak" održana je redovita radna akcija. Tridesetak članova HPD Zrin Petrinja, uz pomoć šest članova HPD Sisak i petnaestak pripadnika Biciklističkog kluba iz Petrinje taj su dan odradili veliko proljetno čišćenje doma, nekoliko pripadnika markiralo je stazu prema "Oblakovića vrelu", treća skupina je nasjekla i dovukla petnestak metara drva, a četvrta skupina je odradila proširenje "Vrta osjetila" iza Planinarskog doma i uređenje prednje strane doma. Za vrijedne učesnike akcije priređen je i ručak. Akciju su popratili mediji: Televizija Banovina, Petrinjski radio i PS Portal koji su vrlo pozitivno i afirmativno govorili o akciji. U posjet učesnicima akcije došao je i petrinjski gradonačelnik. Naši planinari također su postavili žig vrh Cepeliš 415 m na ulazu u planinarski dom "Matija Filjak". Radna akcija je počela u jutro, a završila negdje oko 16 sati.

Vladimir Kaurinović