Planinarski kotlić 2017.

Nepovoljna vremenska prognoza i obilje surih oblaka iz kojih je povremeno jako padala kiša nije spriječila održavanje Planinarskog kotlića u organizaciji HPD Sisak. Planinarski dom Matija Filjak koji je bio mjesto održavanja kulinarskog natjecanja osvježen je novim laminatom, novom peći i bojama zidova unutrašnjeg prostora u izvedbi članova HPD Zrin iz Petrinje. Kod planinarskog doma okupilo se danas, 17. rujna stotinjak planinara iz Siska, Petrinje i Hrastovice. U natjecanju za najbolji gulaš sudjelovalo je osam ekipa čiji članovi su marljivo od jutra pripremali i krčkali mirisne sastojke. Dolaskom članova Hrvatskog planinarskog saveza koji su ocjenjivali kvalitetu pripremljenih gulaša pojavilo se i sunce. Osam pikantnih planinarskih gulaša ocjenjivali su Krešo Bartoković, Dubravko Kuzik, Tila Kesner, Milan Todorović i Vladimir Kaurinović. Zadatak im nije bio nimalo lak. Najboljim gulašem ocijenili su onaj pripremljen od članova HPD „Sveti Duh“ iz Hrastovice. Drugo mjesto pripalo je muškoj ekipi HPD "Zrin" iz Petrinje, dok je treće mjesto zauzela ekipa V3 sastavljena od članova HPD Sisak. Atmosfera među zaljubljenicima u prirodu bila je odlična, a druženje uz odlično pripremljenu hranu i piće bilo je popraćeno i buvljakom rabljene planinarske opreme u organizaciji HPD Sisak.